5 lutego 2016

10 sposobów na pomoc zwierzętom, prawie bez wychodzenia z domu;)

Jeśli chcesz pomóc zwierzakom, jednak nie masz na to pomysłu, albo uważasz, że niewiele możesz, to postaram się poniżej udowodnić, że pomagać może każdy i na wiele sposobów!


Sama jakiś czas temu zastanawiałam się jak mogę pomóc. Przecież nie pracuję, opiekuję się dzieckiem, zajmuję się domem, nie znam miasta (mieszkam tu zbyt krótko). Wymówek i wątpliwości było wiele. Jednak pewnego dnia usiadłam przy kawie i ciastku (sytuacja tego wymagała i w kąt poszło zamartwianie się o dodatkowe kilogramy;)). Myślałam i myślałam i znalazłam 10 rozwiązań dla osób, które również się nad tym zastanawiają.

Przejdźmy więc do konkretów:

 1. Jeśli robicie zakupy na zooplus.pl dla swoich pupili to już możecie pomóc. Wystarczy wejść na stronę/blog osoby czy fundacji, której chcecie pomóc, znaleźć baner, który przekieruje Was do sklepu internetowego i zrobić zakupy. Proste? Proste! Następnie sklep zooplus.pl przekaże określony procent (3 lub 5) na konto osoby/fundacji, której zechcieliśmy pomóc:)

  A oto 2 przykładowe strony, gdzie znajdziemy pomocne banerki;)
  Za Moimi Drzwiami
  Koteria
 2. Jeśli pracujecie to proponuję przekazać 1% podatku na wybraną fundację lub na schronisko dla zwierząt w Waszej miejscowości.
  A jeśli nie pracujecie, a np. uczycie się to poproście o to rodziców, starsze rodzeństwo i rodzinę. Im więcej osób tym lepiej!
 3. Odkładaj drobne do skarbonki. Kiedy wracam z zakupów to resztę wrzucam do Pękatej Świnki. Dzięki temu pozbywam się nadmiernej ilości groszaków i odkładam na szczytny cel:)
 4. Robiąc zakupy w zooplus.pl automatycznie zbieram punkty. Planuję wymienić je np. na karmę i przekazać do schroniska lub osobie, która będzie potrzebowała ich dla swoich zwierząt.
 5. Jeśli macie w domu zbędne koce, kołdry, ręczniki w dobrym stanie to przekażcie je np. do schroniska. Może jakiś dom tymczasowy dla zwierząt będzie w potrzebie. Miski, stare smycze, drapaki, zabawki, które Wam zalegają w domu, tam mogą być potrzebne.
 6. Jeśli macie możliwość to możecie wpłacać darowizny na rzecz potrzebujących zwierząt. Pamiętajcie, żeby wpłacać pieniądze na sprawdzone i pewne konta.
 7. Jeśli wolicie mieć namacalne dowody Waszej pomocy to pomyślcie o zakupie rzeczy na aukcjach charytatywnych lub okazjonalnych sprzedażach np. kalendarzy. Kupując różne rzeczy możecie wesprzeć działalność wielu organizacji pomagającym zwierzętom. A przy okazji możecie mieć w domu piękne rzeczy, czy kalendarze, które ozdobią Wasze ściany:)
 8. Mówcie o sterylizacji/kastracji. Ludzie nie zdają sobie często sprawy ile taki zabieg daje. Jeśli zrozumieją, że uchroni to zwierzęta przed nadmiernym rozmnażaniem, a co za tym idzie, cierpieniem, zdecydują się na ten krok. Jeśli chociażby jedna osoba postanowi to zrobić to już będzie sukces!
 9. Twojemu znajomemu się nie przelewa i ma głodnego kota? Sąsiad nie ma czym wykarmić psa? Im też możesz pomóc. Puszka, czy paczka karmy to niewielki wydatek. Pamiętaj zapytać, czy osoba, której chcesz pomóc, zgadza się na to.
 10. Zostań wolontariuszem w schronisku, jeśli masz możliwości i czas, a zwłaszcza jeśli masz takie chęci;)
Jak widać powyżej, pomoc nie wymaga wielkiego poświęcenia. Wiele rzeczy można robić przy okazji innych, które robimy na co dzień. Nie wychodząc z domu można wiele zrobić, a jeśli mamy czas i chęci to nic nie stoi na przeszkodzie, aby zrobić jeszcze więcej!
Co jeszcze byście dodali do tej listy?  
Ciekawa jestem, które z tych punktów już zrealizowaliście:)

4 komentarze:

 1. Ważne, że Twój śpiew się córce podoba! :)

  Nie jestem w stanie bywać np. w schronisku, ale gdy wiem, że np. w jakimś sklepie będzie przeprowadzona jakaś akcja zbierania pokarmu, to chętnie w takich uczestniczę ;) I od czasu do czasu wpłacam darowizny ;)

  OdpowiedzUsuń
  Odpowiedzi
  1. Właściwie ona jest jedyną osobą przy której śpiewam;) Jeszcze mąż czasami się załapie, a kiedy zaczyna śpiewać to córka mu zabrania, czyli ze mną nie jest jeszcze źle ;)

   Uczestniczenie w takich akcjach to również świetny pomysł! Jesli trafie na taką akcję, to na pewno się dorzucę:)

   Usuń
 2. Bardzo mądry post! Niby nie wiele trzeba zrobić, a tak bardzo można pomóc, warto o tym pamiętać :)

  OdpowiedzUsuń
  Odpowiedzi
  1. I to na pewno nie wszystkie możliwości;) A jeśli się chce pomagać, to zawsze sposób się znajdzie:)

   Usuń

Dziękuję za każdy komentarz!
Komentarze wulgarne i obraźliwe oraz nie związane z treścią wpisu zostaną usunięte jako spam.
Nie będę tolerować nieuzasadnionej agresji, jeśli takowa miałaby mieć miejsce, ani wobec mnie, ani wobec moich czytelników

Related Posts Plugin for WordPress, Blogger...
http://tidd.ly/effc5b84