16 czerwca 2016

Wycieczka do Myślęcinka

Weekend spędziliśmy w Myślęcinku. Od naszego domu to zaledwie 11 km, a dopiero teraz udało się nam tam dotrzeć. Jednak bardzo nam się tam spodobało i na pewno tam nie raz wrócimy.Na początek wybraliśmy się na spacer. naszym głównym celem tej krótkiej podroży było zoo, jednak mieliśmy na tyle czasu i sił, aby jeszcze zwiedzić część parku.


Myślęcinek to największy w Polsce park miejski położony zaledwie trzy kilometry od centrum Bydgoszczy. Ponad 800-hektarową enklawę leśnych uroczysk ze wzgórzami oraz jarami przeciętymi strugami chętnie odwiedzają nie tylko bydgoszczanie, ale także przyjezdni urzeczeni pięknem natury harmonijnie połączonej z bogatą infrastrukturą, która pozwala na aktywny wypoczynek, relaks i uprawianie wyczynowych sportów.
Naturalnymi atrakcjami Myślęcinka są stawy. Na największym z nich znajduje się  wyspa zwana ptasią. Jej przydomek bierze się od olbrzymich kolonii mew śmieszek i rybitw,które wybrały ją na swoje siedlisko.
Jednym z najpopularniejszych miejsc w Leśnym Parku jest Polana Różopole. To tu odbywają się niezliczone koncerty, zjazdy, festiwale, pikniki, wydarzenia sportowe. To także ulubione miejsce wypoczynku, relaksu i spędzania czasu na świeżym powietrzu nie tylko dla mieszkańców Bydgoszczy.   
Park zajmuje 4,7% powierzchni całego miasta. Zbiorniki wodne obejmują 18,5 ha (2% powierzchni parku), a największy z nich ma 10,3 hektara.
Granice Leśnego Parku Kultury i Wypoczynku  wyznaczają:

 • ul. Jeździecka (Obwodnica Parkowa) – od północy
 • ul. Rekreacyjna – od północnego zachodu
 • ul. Gdańska – od wschodu
 • linia kolejowa – od południowego zachodu*

*Źródło:  http://www.myslecinek.pl/content/o-nas
 Wchodzimy do zoo. Aktualnie trwa remont dróżek w parku. Przez to nie wszystkie zwierzęta udało nam się zobaczyć, jednak wrócimy tu kiedy prace będą zakończone. A po wizycie w Myślęcinku wybraliśmy się do moich rodziców. Tym razem Klara podróżowała na smyczy. Źle znosi upały, dopiero kiedy spadła temperatura w aucie uspokoiła się i zrelaksowała.


 Z zaciekawieniem obserwowała co dzieje się poza samochodem.


A kiedy już się jej znudziła obserwacja ułożyła się wygodnie na moich kolanach i przespała większość drogi. obudziła się tylko raz po to, aby napić się wody.6 komentarzy:

 1. Fajna wycieczka :) Byliśmy jakiś czas temu w Bydgoszczy, ale nie wiedziałam o istnieniu tego miejsca, a szkoda :)
  Śliczna kicia, fajnie, że spokojnie znosi podróż. Moje koty dostałyby wariacji, gdybym chciała gdzieś z nimi wyjechać :D

  OdpowiedzUsuń
  Odpowiedzi
  1. Następnym razem odwiedzicie Myślęcinek;)

   Klara jeździ z nami tylko do moich rodziców. Na początku troszkę marudziła. Teraz już się przyzwyczaiła i godzinna podróż nie jest już dla niej niczym strasznym:)

   Usuń
 2. pięknie tam jest! ale bym chciała się wybrać i popatrzeć sobie na te wszystkie żyjątka:) obserwuję;)

  OdpowiedzUsuń
  Odpowiedzi
  1. Kto wie, może kiedyś nadarzy się taka okazja;) Dziękuję:)

   Usuń

Dziękuję za każdy komentarz!
Komentarze wulgarne i obraźliwe oraz nie związane z treścią wpisu zostaną usunięte jako spam.
Nie będę tolerować nieuzasadnionej agresji, jeśli takowa miałaby mieć miejsce, ani wobec mnie, ani wobec moich czytelników

Related Posts Plugin for WordPress, Blogger...
http://tidd.ly/effc5b84