20 lipca 2016

Czy warto kupować przysmaki (chrupki) dla kotów?

Każdy kto ma psa lub kota lubi je rozpieszczać. Wiadomo - wszystko z umiarem. Często kupujemy naszym pupilom różnego rodzaju zabawki, przysmaki i przekąski.
Nie wiem jak jest z waszymi kotami, ale Klarę łatwo przekupić przysmakiem;) mruczy i łasi się w tedy z nadzieją, że może jeszcze coś jej dorzucę, nawet pozwoli się wyczesać!

Co jakiś czas dokonywałam zakupu przysmaczku dla Klary. Na rynku mamy wiele tego rodzaju produktów, które mają dogodzić kulinarnie naszym milusińskim. Po pewnym czasie stwierdziłam, że jest to nieekonomiczne...
Źródło
Skład:Roślinne ekstrakty białkowe, zboża,
mięso i produkty pochodzenia zwierzęcego (w tym 4% kurczaka),
 oleje i tłuszcze, składniki mineralne.

Kilogram takich chrupek-przysmaków kosztuje nawet ponad 100 zł! Sprzedawane są w małych opakowaniach, co w przypadku posiadaczy kilku kotów w ogóle się nie opłaca.
A skład? No cóż, nie ma wielkich rewelacji. Są to głównie składniki roślinne, a pochodzenia mięsnego jest ich zaledwie 4% (tyle co w karmach marketowych).

O wiele taniej, a o podobnej jakości, można kupić suchą karmę marketową dla kota, np. Whiskas. 


Cena takiej karmy to ok. 14 zł za kg. 
My wybrałyśmy Whiskas Junior. Zawiera sporo pasztecików z mlecznym nadzieniem, które Klara lubi najbardziej, chociaż pozostałe również jej smakują.


Klara dostaje kilka chrupków jako deser;) Oczywiście zawsze chce więcej, jednak nie szalejemy z przekąskami. Karma zbożowa ma wiele dodatków i ulepszaczy smaku, więc w ogóle się nie dziwię, że tak smakuje kotom. 


Jak dla mnie to świetna alternatywa dla kocich przysmaków. Dodatkowo są o wiele tańsze, a opakowanie - nawet to małe- starcza na długo. 

Podstawą diety Klary nadal jest karma bezzbożowa oraz karma mokra o dużej zawartości mięsa, a dodatkowo raz w tygodniu otrzymuje surowe mięso i karmę filetową.
2 komentarze:

  1. Nie kupujemy wcale smakołyków - za drogie są...

    OdpowiedzUsuń
    Odpowiedzi
    1. Dokładnie! Producenci chcą sporo zarobić na kocich smakołykach...

      Usuń

Dziękuję za każdy komentarz!
Komentarze wulgarne i obraźliwe oraz nie związane z treścią wpisu zostaną usunięte jako spam.
Nie będę tolerować nieuzasadnionej agresji, jeśli takowa miałaby mieć miejsce, ani wobec mnie, ani wobec moich czytelników

Related Posts Plugin for WordPress, Blogger...
http://tidd.ly/effc5b84